Znalezienie odpowiedniego chirurga plastycznego, dermatologa lub dentysty

Oto podstrona: 4


Rozważając zabieg kosmetyczny, bardzo ważne jest, aby znaleźć odpowiedniego lekarza dla siebie. Jest to procedura, która może trwać całe życie i chcesz być całkowicie pewny lekarza, z którym zdecydujesz się pracować. W trakcie całego procesu badawczego powinieneś zachować zdrową dawkę sceptycyzmu, sprawdzając przyszłych lekarzy. Ponieważ liczba osób wybierających zabiegi chirurgii plastycznej na przestrzeni lat wzrosła, niestety wzrosła również liczba niewykwalifikowanych lekarzy, którzy twierdzą, że są ekspertami w branży zabiegów estetycznych. Postępuj zgodnie z 7 krokami poniżej, aby upewnić się, że wybierasz właściwego lekarza do zabiegu.

1. Potwierdź referencje Dla chirurga plastycznego ważna jest certyfikacja zarządu. Nieznane większości w Stanach Zjednoczonych stanowe komisje lekarskie nie wymagają specjalnego przeszkolenia chirurga w zakresie oferowanego zabiegu chirurgicznego. Innymi słowy, jeśli lekarz ogólny pewnego dnia zdecyduje, że chce rozpocząć chirurgię plastyczną zamiast chirurgii ogólnej, może to zrobić! Certyfikat zarządu gwarantuje, że chirurg został przeszkolony w szczególności w chirurgii kosmetycznej lub rekonstrukcyjnej. Podczas konsultacji z potencjalnymi chirurgami, upewnij się, że mają oni certyfikat zarządu chirurgii plastycznej jako pierwszy krok. Powinny mieć certyfikat zarządu i członków Amerykańskiej Akademii Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej Twarzy, Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Plastycznych (ASPS), Amerykańskiej Akademii Dermatologii, Amerykańskiej Rady Chirurgii Plastycznej (ABPS) lub Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgia dermatologiczna. 1. Potwierdź referencje Dla chirurga plastycznego ważna jest certyfikacja zarządu. Nieznane większości w Stanach Zjednoczonych stanowe komisje lekarskie nie wymagają specjalnego przeszkolenia chirurga w zakresie oferowanego zabiegu chirurgicznego. Innymi słowy, jeśli lekarz ogólny pewnego dnia zdecyduje, że chce rozpocząć chirurgię plastyczną zamiast chirurgii ogólnej, może to zrobić! Certyfikat zarządu gwarantuje, że chirurg został przeszkolony w szczególności w chirurgii kosmetycznej lub rekonstrukcyjnej. Podczas konsultacji z potencjalnymi chirurgami, upewnij się, że mają oni certyfikat zarządu chirurgii plastycznej jako pierwszy krok. Powinny mieć certyfikat zarządu i członków Amerykańskiej Akademii Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej Twarzy, Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Plastycznych (ASPS), Amerykańskiej Akademii Dermatologii, Amerykańskiej Rady Chirurgii Plastycznej (ABPS) lub Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgia dermatologiczna. Podobnie certyfikat Amerykańskiej Akademii Dermatologii dla Dermatologów i akredytacja Amerykańskiej Akademii Stomatologii Kosmetycznej (AACD) gwarantują, że lekarze zostali odpowiednio przeszkoleni w dziedzinie dermatologii i stomatologii estetycznej. Pytanie: Czy jesteś członkiem zarządu i członkiem organizacji zawodowych?

2. Upewnij się, że lekarz jest wykwalifikowany w zakresie procedury, którą chcesz Po potwierdzeniu poświadczeń następnym krokiem jest zapytanie o doświadczenie lekarza w zakresie określonych procedur. Jeśli szukasz pracy nosa, chcesz mieć pewność, że chirurg plastyczny, z którym pracujesz, ma duże doświadczenie w wykonywaniu pracy nosa. Chociaż część wiedzy można przenieść, każda funkcja ma unikalne właściwości, wymagające zupełnie innego zestawu umiejętności. Na przykład chirurgia plastyczna twarzy wymagałaby chirurga plastycznego do pracy z kośćmi, chrząstkami i potencjalnie drogami oddechowymi, podczas gdy rekonstrukcja piersi to głównie tkanka miękka. Techniki chirurgiczne stosowane przez chirurga plastycznego na tkankach miękkich różnią się znacznie od tych stosowanych na kościach lub chrząstce. Cofnij się o sekundę. Gdybyś (lub przyjaciel lub dziecko) potrzebował korepetytora, aby przygotować się do egzaminu z historii, czy zatrudniłbyś nauczyciela języka angielskiego lub nauczyciela historii? Chociaż oboje są nauczycielami, nauczyciel historii jest ekspertem w tej dziedzinie, a nauczyciel języka angielskiego jest mniej znany. Wybierz lekarza, który jest specjalistą lub ma duże doświadczenie w rozważanej procedurze. Lekarz, który określi konkretne metody leczenia, takie jak Botox, licówki lub powiększanie piersi, będzie prawdopodobnie lepiej dopasowany w porównaniu do kogoś, kto twierdzi, że wszystkie zabiegi są jednakowe. Zapytaj: Co pociągnęło Cię za szkolenie, które rozważam? Jak długo wykonujesz tę procedurę? Ile razy wykonałeś tę procedurę?

3. Wybierz lekarza, którego przeszłość przemawia do Ciebie Znalazłeś lekarza o najwyższych kwalifikacjach i który jest wykwalifikowany w zakresie rozważanej procedury, ale czy podoba Ci się jego estetyka? Jest tak ważne, że zarówno ty, jak i lekarz jesteście zorientowani, jak będzie wyglądać udana procedura. Na przykład niektórzy chirurdzy plastyczni mogą lubić więcej odkrytych nosów, podczas gdy inni nie. Kiedy już wiesz, jak będzie wyglądać Twój idealny wynik, zacznij przeglądać zdjęcia przed i po na stronach lekarzy. Jeśli to możliwe, zwróć szczególną uwagę na zdjęcia przed i po pacjentach o podobnych cechach. Zapewni to dobry wgląd w konsystencję lekarza i sposób opieki po zabiegu. Zapytaj: Czy oprócz tego, co jest dostępne w Internecie, masz zdjęcia przed i po pacjentach o podobnych cechach jak ja?

4. Zapytaj o placówkę operacyjną Jednym z czynników, którego nie należy przeoczyć, jest bezpieczeństwo placówki chirurgicznej. Podczas operacji plastycznej pracujesz nie tylko z chirurgiem plastycznym, ale także z całym zespołem operacyjnym i anestezjologiem. Akredytowane centra chirurgiczne przestrzegają rygorystycznych standardów, takich jak warunki sanitarne, personel i sprzęt, aby zmaksymalizować bezpieczeństwo pacjenta. Akredytacja jest przyznawana poprzez regularne kontrole i przedkładanie dokładnych zapisów polityk zakładu. Dysponując akredytowaną placówką operacyjną, możesz spodziewać się wykwalifikowanego personelu, sterylnej sali operacyjnej, urządzeń do monitorowania znieczulenia oraz nowoczesnego sprzętu na wypadek sytuacji awaryjnych i opieki nad pacjentem. Poszukaj certyfikatów akredytacyjnych placówek, takich jak AAAASF lub AAAHC, a także anestezjologa, który jest albo Certyfikowanym Zarejestrowanym Anestezjologiem Pielęgniarki (CRNA), albo anestezjologiem posiadającym certyfikat zarządu w dziedzinie Anestezjologii. Ponadto, omawiając placówkę operacyjną, będziesz chciał sprawdzić, czy potencjalny chirurg plastyczny ma uprawnienia szpitalne do wykonania rozważanej procedury. Jeśli chirurg plastyczny jest w stanie wykonać procedurę tylko w gabinecie chirurga, może to być czerwona flaga. Zapytaj: Gdzie przeprowadzasz operację i jaki jest poziom akredytacji placówki? Jaki jest poziom wyszkolenia anestezjologa / anestezjologa? Czy ty i twój zespół radziliście sobie kiedyś w sytuacjach awaryjnych? Czy jesteś związany ze szpitalem i / lub robisz operację w jednym?

5. Oceń zachowanie przy łóżku i dopasowanie osobowości Oprócz słabych wyników, ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest nachalny lub niegrzeczny lekarz. Dzięki tak zmieniającej życie procedurze ważne jest, aby czuć się wystarczająco dobrze, aby wyrazić obawy lub zadawać pytania. Dobry chirurg plastyczny, dentysta kosmetyczny lub dermatolog pozwoli ci nie spieszyć się z wchłonięciem wszystkich nowych informacji i przedstawi wszystkie zalety i wady każdego rodzaju zabiegu, abyś mógł podjąć najbardziej świadomą decyzję. Realistycznie rzecz biorąc, nie ma jednej idealnej procedury i lekarze muszą być otwarci na temat potencjalnych wad każdej opcji. Rozpoczynając planowanie konsultacji, zwróć uwagę na dostępność lekarza. Jeśli harmonogram jest szeroko otwarty, może to być znak ujemny. Zazwyczaj poniedziałki i wtorki to najbardziej pracowite dni dla lekarzy kosmetycznych. Jeśli twój harmonogram na to pozwala, postaraj się zarezerwować konsultację na poniedziałek lub wtorek, aby ocenić, ile popytu ma lekarz. Co więcej, porozmawiaj z innymi pacjentami w poczekalni o ich doświadczeniach z lekarzem, aby uzyskać szczere i uczciwe opinie. Jeśli nie możesz uzyskać wglądu osobiście, możesz także czytać recenzje online i fora, takie jak AEDIT. Certyfikat wydany przez American Board of Medical Specialties (ABMS) jest kolejnym pozytywnym wskaźnikiem podczas badań lekarzy. ABMS zaświadcza, że ​​lekarze ponoszą odpowiedzialność bezpiecznie i etycznie, a także okazują empatię wobec pacjentów w celu zapewnienia optymalnej opieki zdrowotnej. Zapytaj: Jakie ryzyko wiąże się z tą procedurą? O co powinienem się najbardziej martwić?

6. Zastanów się nad lokalizacją Chociaż ważne jest, aby współpracować z zaufanym profesjonalistą, chcesz również zapewnić dogodną lokalizację. Jest to szczególnie ważne w przypadku zabiegów inwazyjnych, takich jak powiększanie piersi lub zakładanie brzucha. Przy większych operacjach chcesz mieć pewność, że będziesz w pobliżu rodziny lub przyjaciela, który będzie mógł odebrać cię z operacji i działać jako opiekun. Przedyskutuj z lekarzem z wyprzedzeniem, jak będzie wyglądać procedura po zabiegu i czas powrotu do zdrowia. Zapytaj: Czy będę potrzebował członka rodziny lub przyjaciela, aby odebrał mnie z procedury później? Jak długo mogę oczekiwać czasu powrotu do zdrowia?

7. Sprawdź ceny Koszty z pewnością mają znaczenie, ale nie jest to inwestycja, na którą trzeba skąpić. Należy pamiętać, że „niedrogie” operacje mogą okazać się kosztowne, jeśli wynik końcowy jest niezadowalający. Jeśli wynik nie jest właściwy, może być konieczna operacja rekonstrukcyjna, która może szybko zwiększyć całkowity koszt. Dlatego tak ważne jest, aby wyniki były prawidłowe za pierwszym razem. Przedyskutuj z lekarzem ceny i poproś o podział wszystkich opłat. Oprócz opłaty chirurga możesz spodziewać się opłat za salę operacyjną, znieczulenie i inne usługi. Porównaj ceny różnych lekarzy, aby ocenić, co jest rozsądne dla wybranej procedury.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest poświęcenie czasu na podjęcie decyzji. Chociaż może to być długotrwałe i pracochłonne poszukiwanie, nie osiedlaj się. Szukaj dalej, aż znajdziesz szanowanego i certyfikowanego lekarza, który ma dokładnie taką estetykę, jakiej sobie życzysz i ma odpowiedni tryb nocny. Zabiegi kosmetyczne mogą być całkowicie przemieniające i zmieniające życie, jeśli są wykonywane prawidłowo, więc pamiętaj, aby się nie spieszyć!