Wspomnień czas...

 Siódma edycja pikniku „Bioróżnorodność – poznaj by zachować”  już za nami. Miesiące przygotowań zaowocowały dwoma dniami edukacyjnej fety.  Pogoda troszkę kaprysiła, zwłaszcza w sobotę, ale piątek pod tym względem był niesamowicie udany. W Leśnym Ogrodzie Botanicznym w Marszewie z oferty skorzystały głównie grupy zorganizowane. Rozległy, zielony teren, piękna pogoda, mnogość atrakcji konstruktywnie zmęczyły zarówno dzieci jak i opiekunów. Ogromnym atutem pikniku edukacyjnego są zawsze ludzie! Przede wszystkim wiedza i doświadczenie specjalistów od edukacji – którzy potrafili sprostać wszystkim pytaniom była „kamieniem węgielnym” przedsięwzięcia! Do każdego człowieka trafiają różne formy przekazu, zatem postanowiłyśmy uzupełnić wiedzę działaniami plastycznymi i artystycznymi. „Zeszłoroczna kromka chleba” wcieliła się tym razem w niezwykle szarmanckiego komara, który w kompanii  z żabą uzmysławiał przechodniom ten mini łańcuch pokarmowej zależności.  Teatr zaoferował nam coś jeszcze - odkażanie z pestycydowej rzeczywistości specjalnym opryskiem z „gnojówki” ;) robili furorę wśród spacerowiczów i mamy nadzieję, że dali do myślenia w kwestii zdrowego odżywiania
i bioróżnorodności. Sobotnia lokalizacja pikniku to nieprzypadkowe miejsce. Park Reagana wzbudza same pozytywne emocje, odwiedzany przez turystów, kochany przez „tubylców” pełni milion ról  i co najważniejsze potrafi je godzić.
Ze względu na swe przyrodnicze walory został obiektem gry terenowej.  Niezwykle miło nam było obserwować rodzinne zmagania z zadaniami konkursowymi, ale współpraca w tej materii to klucz do sukcesu! Wytrwałych, zwłaszcza tych, którzy nie przestraszyli się wiatru i deszczu nagradzaliśmy rakami w różnym postaciach: odblaskowych, drewnianych – działających jak przypominacze, uwiecznionych na korkowych podkładkach, ….wszystkie odsłony miały swoich zwolenników.  Najmilszym aspektem było jednak cieszenie się edukacyjną frajdą uczestników! Bardzo wiele osób skorzystało z tej okazji wzbogacając swą przyrodniczą wiedzę oraz lepiej poznając trasę codziennych wędrówek. Dzięki Państwu, a było Was w ciągu 2 dni blisko 3 tysiące, czujemy że poprzeczka została podniesiona wysoko ale z radością podejmiemy się trudów zaskoczenia Was w przyszłym roku!
Dziękujemy wszystkim Partnerom i instytucjom finansującym, których obecność, wiedza i wsparcie (nie tylko duchowe) były motorem naszego przedsięwzięcia!

Pikniki były finansowane ze środków: Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, Mechanizmu Finansowego EOG i Gdyni.

Szukaj w serwisie